Już chyba nigdy tam nie zjem kebaba

4
Ostatnio naszła mnie ochota na kebsa więc wbijam do takiej większej budki o przyjemnym zapachu. Sobotnie poppołudnie, średnia ilość ludzi w środku. W budzie czekam w kolejce, no i jest dwóch młodych 15-18 lat i wybierają kebsy:
- dla mnie średni amrykanski mieso i sos mieszany, dla Bartka duży klasyczny bez surówek, a dla Maćka ?
Ten przy kasie rzuca przez ramie:
- Maciek jakiego chcesz ?
nic, zero odzewu
- Maciek !
Głos nie przedziera się przez rozmowy w budce
- Eee, żywiołak szmalcu, co chcesz ? - ryknął na całą budkę
Nagle zrobiło się ciszej, w rogu budki coś sie ruszyło. Wstaje on z dwóch krzeseł bo na jednym się nie mieści, a nawet jak siedzi to wygląda to jakby stał tylko dupę odstawił na krzesło. 
Na oko 170kg, 1,5 -1,6 m cały oblepiony potem i czerwony nawet na trzecim podbródku. Wyglądał jak nieślubne dziecko Wellman i Quasimodo. Idzie powoli stawiając ostrożnie nogi aby nikgo nie nadepnąć. Podszedł bliżej i mówi:
- dwa mega rollo samo mięcho i sos czosnkowy
Powiedział i wycofał się do swojego legowiska. Idąc widziałem jak w zbyt lużnych spodenkach latają mu na boki fałdy tłuszczu lśniące od potu wymieszanego z łojem skórnym.
Po takim widoku opuściłem kebabownie szybciej wszedłem.
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼

Poradnik złomiarza żebyście wiedzieli co zbierać

8
- Miedź Millbera – najbardziej wartościowy gatunek miedzi, jednak jak można się domyślić najtrudniej dostępny. Miedź wzięła swoja nazwę od szwedzkiego potentata miedziowego Svena Millbera, który posiada całą miedź Millbera świata. Jedynym sposobem jej zdobycia jest oczywiście okradnięcie Svena. Cena za kilo waha się koło 36 zł
- Miedź Gruba – częściej spotykana od millberowskiej jednak jej gabaryty (od 30 kilo wzwyż) wymagają pracy zespołowej przy kradzieży. Występuje najczęściej na budowach. Zaleca się używanie żulerskiego wózka. Cena za kilo to ponad 30 złociszy.
- Miedź Nawojowa – najbardziej popularna odmiana miedziawy wynaleziona przez radzieckiego alchemika Nawojowa. Bogatym źródłem tego surowca są wszelkie urządzenia elektroniczne szczególnie produkcji radzieckiej. Cena za kilo między 30 a 32 zł.
- Miedź Pobielana – o tym gatunku krążą legendy, podobno jest więcej warta od złota i platyny razem przetopionych, a jej polizanie zapewnia nieśmiertelność. W menelskiej kulturze nazywana jest miedzią filozoficzną. Jej jedyną wadą jest to, że nikt jej niestety nie widział. Cena najprawdopodobniej nie mieści się we łbie przeciętnego żula.
- Miedź Piecyki – często spotykana odmiana, najczęściej można ją spotkać w sklepach z piecykami i w domkach starych babć. Podobnie jak w przypadku miedzi grubej, piecyki są ciężkie i w pojedynkę niełatwo. Na skupie dostaniemy maksymalnie 29 zł
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
0.062623977661133