Pomocy

26
Mordeczki wy moje, wy się na wszystkim znacie. Serwisuje ktoś telefony ?  Moja Motorola g84 ma pierdolca pod ładowarką, nie ładuje do końca jej max to 92 % najczęściej staje na 86% często wgl nie wyczytuje ładowarki, muszę kombinować dwiema na zmianę. Czasami wywali się na głupi ryj i się wyłączy kurwa xd bo podłącze ładowarkę, jest natychmiastowy czarny ekran, i z minuta walki żeby się włączył telefon. Boje się że któregoś razu wgl się przestanie ładować. Dwie rzeczy się zadziały które mogły mieć wpływ. Gowniak wyrzucił mi telefon z pierwszego piętra na bruk, na szczęście tylko obudowa się nieco podrapała i jedna stara ładowarka się chyba spaliła bo już nie ładuje. Poradzę sobie z wymianą części, ale nie wiem która część, wymienic i jak to sprawdzić... Ps wkładałem już do ryżu. 
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼

LTE i z czym to się je.

7
Dzień dobry wieczór!

Dość często widzę komentarze: Mieszkam w takiej dziurze, że internet tu nie dociera.

Tak sobie pomyślałem, że podpowiem jak rozwiązać problem. A co mi tam! Znam się (chyba), co mi szkodzi.

Sam wybudowałem sobie dom w środku lasu. Ot taka tak zachciewajka, ptaszki śpiewają, sarny się ganiają, czasem się Dorotkę spotka. Sielanka mi się zamarzyła.

No ale ok. Sielanka sielanką, jak w niej internet wyczarować?

Do testu wziąłem 3 routery, które miałem pod ręką:
Huawei B315 LTE CAT 4 
ZTE 286 LTE CAT 6  
Huawei H122. LTE CAT 19

Co to są te CAT?
A są to kategorie LTE

Im wyższa, tym teoretycznie router lepszy. Ma lepszą agregację pasm. Zapytacie: Co to jest ta agregacja? Ot tak w dużym skrócie: Operatorzy dzisiaj na nadajnikach  mają kilka częstotliwości LTE. Przykładowo: 800, 1800, 2100, 2600 Mhz. Stare routery mogły się połączyć z jednym pasmem, nowsze mogły połączyć dwa pasma, jeszcze nowsze wszystkie 4 pasma. Im więcej pasm połączysz tym masz szybciej. Szczegóły w tabeli poniżej:
LTE i z czym to się je.
Na papierze oznacza to, że Huawei H122 dał mi najlepszego neta.

Przetestowałem i wyniki były następujące:

Huawei B315 5Mb/s
ZTE 286 10-15 Mb/s
Huawei H122 20-25 Mb/s

Z wyników no niby  H122 najlepszy co nie?

Otóż nie. 

Na Huawei Ping wywalony w kosmos. Co z tego, że "szybko" skoro się zacina. Najlepszym okazał się ZTE. Może i nie za szybko ale ping przyzwoity, wszystko działa ładnie płynnie. Dodatkowo ZTE posiada złącza anteny zewnętrznej, których to złącz Huawei nie posiada. 

No dobra, a co daje antena? A daje dużo. Tylko musisz wybrać dobrą antenę. Trzeba zwrócić uwagę na to, że istnieje polaryzacja pionowa i pozioma, czyli sygnał idzie w poziomie i pionie. Można kupić dwie anteny jedna pion, druga poziom (nie bez przyczyny router ma swa wejścia) albo można kupić jedną antenę, która ma obie polaryzacje. Tak se szukałem, szukałem i wybór padł na antenę wielkości monitora 27 cali: MIMO 14 z bardzo fajnym wzmocnieniem sygnału. Gdzie to kupic? A możesz u operatora za 429zł ale... Przepłacasz. Reklamy nie będe robił, ale da się dorwać za 315zł a na OLX albo allegro to fiu fiu!

Reasumując:
Nie zawsze to co najdroższe jest najlepsze.
W lesie jak z babami: 
Ta piękna jak zmyje makijaż to cały urok znika. 
Chora łania okazuje się najwierniejsza.
Ale bez przesady z tą chorą łanią, je też trzeba selekcjonować.

Miłego wieczoru, albo smacznej kawusi w zależności od godziny :)
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼

Proszę o pomoc dla debil.

33
Proszę o pomoc dla debil.
Panowie mam takie głośniki z takim kablem, i wiem że to jakaś zamierzchła technologia, ale głośniki grają fajnie i niepotrsebne mi lepsze. Tylko że ten kabel tzn wtyczka czy jak to nazwać, ma połamane te blaszki. Da się to jakoś zarobić, żeby odciąć ten wtyk i przyczepić nowy ? W sensie uciąć kabel, skręcić żyły itd. ? 
Problem jest też taki, że nie mogę nigdzie takiego kabla żeby były 2 żyły znaleźć. A jak jest jedna żyła w nowym, a dwie w starym to się da połączyć je czy nie ? 
I kolor biały tutaj jest przypadkowy czy coś znaczy ? Bo w drugim głośniku jest to samo tylko że czerwony.
Uprzedzam, że nie chuja nie znam się na elektryce, nawet wymiana żarówki powoduje u mnie przyspieszone bicie serca.
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼

Skrecze z niemena

27
Cześć dzidki.
Jako, że telefon pierdolnął na zawał, a znam się na tym jak skurwol na tabliczce mnożenia to przychodzę prosić o radę.
Jaki telefon do 2k byście polecili?
Bez specjalistycznego zastosowania, byle podzespoły były dobrej jakości i nic nie jebło w środku po roku użytkowania. Nie musi być to najnowszy model, sam zresztą zastanawiam się bardziej nad kilkuletnimi flagowcami, przy czym głównie chodzą mi po głowie Samsungi Galaxy S20 wzwyż.
Z góry dzięki za pomoc
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
0.1116099357605