Potrzebny inżynier projektant od hydrauliki.

29
Historia w skrócie - Muszę położyć rurę która będzie służyła do wypompowywania nieczystości z szamba przez szambiarkę. Niestety normalne węże ssawne kosztują po 150 złotych za metr, a ja potrzebowałbym około 40 metrów, więc całość wyszłaby mnie około 5 tysięcy. Jestem elektrykiem i wpadłem na pomysł by użyć rury karbowanej zwanej arotem. Kosztowałaby około 5 stów, cała inwestycja z 1 tysiąc złotych czyli 4 tysiące w kieszeni. Średnica zewnętrzna 125mm, wewnętrzna 108 i idealnie mi będzie pasowała na przyłącze do szambiarki. Niestety nie mam pojęcia jak policzyć czy taka rura wytrzyma. Wysokość podnoszenia około 5 metrów, do tego ze 30 metrów poziomo w ziemii jakieś pół metra pod ziemią. Producent deklaruje wytrzymałośćna ściskanie rury 750N, gdzie metodologia pomiaru jest taka, że 20cm odcinek rury jest wsadzany między 2 płyty i ściskany do momentu aż średnica rury nie zmniejszy się o 5%, w moim przypadku ugięie o 5.5mm. Siła potrzebna do takiego ugięcia musi być większa od 750N.
WYDAJE mi się że można przyjąć podciśnienie na poziomie 0.6 atm (1 atm zewnętrznego, 0.4 wewnątrz). Niestety nie mam pojęcia co robić dalej. Ma ktoś wiedzę jak to policzyć mając dane jakie podałem? Wydaje mi się że nic więcej nie wiem. 
Także chcę użyć takiego arotu jako węża ssawnego. 
Wypierdalam nosić szambo wiadrami.
Potrzebny inżynier projektant od hydrauliki.
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼

Reklamy google

31
Poza pracą na etacie próbuje rozwinąć  coś swojego, firmę zajmująca się instalacją i obsługa automatów sprzedających kawe, przekąski i zimne napoje. Mam już pewną ilość lokalizacji, powoli jednak kończą się możliwości rozwoju, stąd myślałem nad skorzystaniem z reklam google bądź innej formy promocji. Czy jest tutaj ktoś kto może doradzić w tej sprawie? 
Bądź pomóc w inny sposób? Chociażby z pozyskaniem lokalizacji, kontaktów?
Mam nadzieję, że mój post nie zostanie źle odebrany, jakoś trzeba sobie radzić w tym antyludzkim państwie.

Działam w granicach województwa Dolnośląskiego.
Reklamy google
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
0.11699914932251