Obie stacje dzieli 21 km.
Walić twoje jesiotry, przewoź ludzi przez granicę taniej, fakt czasem granica jest zablokowana. Ktoś tu nieźle kroi za "szczelność" granicy, kiedy granicę można przekroczyć z buta o odpowiedniej porze tym samym mostem kolejowym, a nawet mostem na środku Słubic. Kiedyś koszt był niższy tych biletów.