10
Z jednego z największych badań dotyczących zdrowia mężczyzn wyłoniła się konkretna liczba: 21.

Naukowcy z Harvardu przez lata obserwowali dziesiątki tysięcy dorosłych mężczyzn i odkryli, że ci, którzy ejakulowali 21 razy lub więcej w miesiącu, mieli wyraźnie niższe ryzyko zachorowania na raka prostaty. Hipoteza jest bardziej logiczna, niż brzmi: regularny wytrysk może pomagać usuwać potencjalnie szkodliwe substancje nagromadzone w gruczole krokowym i ograniczać przewlekłe procesy zapalne — czyli w zasadzie naturalny system oczyszczania.

Oczywiście specjaliści jasno podkreślają, że to statystyczna zależność, a nie szczepionka. Rak prostaty zależy też od wieku, genetyki i stylu życia. Ale jeśli kiedykolwiek potrzebowałeś naukowo potwierdzonego powodu, żeby nie odwoływać planów... Harvard właśnie ci go dał. 
Z naukowcami nie wolno dyskutować
Z naukowcami nie wolno dyskutować
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
8
Zawsze zastanawiałem się, czemu w Polsce nie bada się dinozaurów. No bo przecież nigdzie nie widziałem studiów "o dinozaurach", okej, dokładniej "palentologii". Potem doczytałem, że to trzeba skończyć geologie, albo biologię, a w ogóle to już byłem wtedy po studiach i nie miało to znaczenia.
Na szczęście dziś instytut PAN spieszył mi potwierdzić swoje istnienie.
Szkoda, że jedyne czym instytut Państwojej Akademii Nauk portafił w mediach społecznościowych zabłysnąć to to.
Czy wśród dinozaurów były osobniki LGBT+?
Obrazek zwinięty kliknij aby rozwinąć ▼
0.13888788223267