MOlditwa chrześcijańska vs modlitwa pogańska

18

Koncept modlitwy wydaje się bez sensu, ponieważ zakładmy, że modlitwa pogańska, wszystkich innych religii polega na tym samym co modlitwa chrześcijańska. POganie podchodzą do modlitwy w sposób magiczny, chrześcijanie mają zupełnie inne podejście, a przynajmniej inne mieć powinni.
Poganie modlą się po to, by zmieniło się bóstwo, by zmienić Jego decyzje, poprosić o coś , a wręcz przekupić np ofiarą.

W chrześcijaństwie (a przynajmniej w KK) polega to na tym, by w modlitwei zmeiniał się człowiek. Modlitwa zmienia człowieka, a w sumie nie modlitwa, tylko sam Bó, który jest żywy, z i którym się rozmawia. Bóg zmienia od wnętrza, wchodzi przez Eucharystię do wnętrza człowieka, i jesli tylko człowiek jest otwarty na działanie Boga to Bóg rozlewa się w człowieku na wszystkie dziedziny życia, stopniowo, tak jak Mu pozwalamy, tak jak Go wpuszczamy.

Co zaś do Trzech Osób Boskich to już na początku piszesz, że Jezus jest tą samą osobą co Ojciec, co nie jest prawdą. Sat trzy Osoby Boskie, lecz Jeden Bóg w trzech Osobach. Na pierwszy rzut oka i z perspektywy osoby niewierzącej nie ma to sensu, ba nawet z perspektywy części chrześcijan nie ma to sensu. Nabiera to sensu, gdy pozna się Boga na modlitwie.

Modlitwa chrześcijańska ma źródło w Bogu Ojcu, to On uzdalnia do modlitwy, on jest jej inicjatorem, On nawołuje do modlitwy, człowiek tylko odpowiada. W ST było to bardzo trudne dla człwoieka. Ułatwione zostało dzięki osobie Jezusa Chrystusa, który stając się człowiekiem otworzył Nam Bramy Niebios.
Modlitwa jak już wspomniałem ma źródło w Bogu Ojcu, czyli pochodzi od Ojca. Mozliwa jest przez Jezusa Chrystusa, dzięki Jego ofierze. Jezus pokazał nam wzór modlitwy, czy to w Ogrójcu mówiąc: "nie moja, lecz Twoja wola niech się stanie", czy to na drzewie Krzyża, gdy czuł się opuszczony, jak my często się czujemy "Boze moj czemuś mnie opuścił", czy przez ustawnowienie Eucharystii.
Ale modlitwa nie była możliwa, nawet Apostołowie po wniebowstapieniu Jezusa mieli problemy, dopóki nie został dany Duch Swięty. A Święty PAweł pisze w Liscie do Rzymian 8:

(26) Właśnie w ten sposób Duch przychodzi nam z pomocą w naszej słabości. Gdy nie wiemy, jak mamy się modlić, Duch wstawia się za nami wołaniem bez słów. (27) A Bóg, który przenika serca, zna pragnienie Ducha, ponieważ to właśnie zgodnie z Jego wolą Duch wstawia się za świętymi.*

*Świętymi PAweł nazywał chrześcijan

Zatem modlitwa pochodzi od Boga, przez Jezusa, w Duchu Swiętym i kierowana jest do Ojca. zatem ma źródło i cel w Bogu Ojcu. Człowiek w tym całym schemacie jest po środku, przyjmuje Chrystusa, wierzy w Chrystusa i przez Ducha Świętego odpowiada na zaproszczenie do molditwy, które posyła OJciec.Wszystkim zainteresowanych dyskusjom zapraszam na priv. Przez ostatni rok bardzo dużo czasu "zjadło" mi odpowiadanie na wszystkie komenttarze, zatem teraz proszę o wyrozumiałość i będę konswersował tylko z tymi zainteresowanymi kulturalnymi dyskusjami.
Z Bogiem dzidki, niech Bó ma Was w swojej opiece

MOlditwa chrześcijańska vs modlitwa pogańska
0.035889863967896