Poradnik złomiarza żebyście wiedzieli co zbierać

8
- Miedź Millbera – najbardziej wartościowy gatunek miedzi, jednak jak można się domyślić najtrudniej dostępny. Miedź wzięła swoja nazwę od szwedzkiego potentata miedziowego Svena Millbera, który posiada całą miedź Millbera świata. Jedynym sposobem jej zdobycia jest oczywiście okradnięcie Svena. Cena za kilo waha się koło 36 zł
- Miedź Gruba – częściej spotykana od millberowskiej jednak jej gabaryty (od 30 kilo wzwyż) wymagają pracy zespołowej przy kradzieży. Występuje najczęściej na budowach. Zaleca się używanie żulerskiego wózka. Cena za kilo to ponad 30 złociszy.
- Miedź Nawojowa – najbardziej popularna odmiana miedziawy wynaleziona przez radzieckiego alchemika Nawojowa. Bogatym źródłem tego surowca są wszelkie urządzenia elektroniczne szczególnie produkcji radzieckiej. Cena za kilo między 30 a 32 zł.
- Miedź Pobielana – o tym gatunku krążą legendy, podobno jest więcej warta od złota i platyny razem przetopionych, a jej polizanie zapewnia nieśmiertelność. W menelskiej kulturze nazywana jest miedzią filozoficzną. Jej jedyną wadą jest to, że nikt jej niestety nie widział. Cena najprawdopodobniej nie mieści się we łbie przeciętnego żula.
- Miedź Piecyki – często spotykana odmiana, najczęściej można ją spotkać w sklepach z piecykami i w domkach starych babć. Podobnie jak w przypadku miedzi grubej, piecyki są ciężkie i w pojedynkę niełatwo. Na skupie dostaniemy maksymalnie 29 zł
0.038881063461304